Головний партнер - Незалежний заклад охорони здоров’я в Сєдльцах
В рамках отриманого фінансування за програмою Interreg Next Poland-Ukraine 2021-2027 КП "МЦРУБДЛМТГ" буде закуплено "Інтерактивну лабораторію аналізу ходи в реальному часі", що дозволить комплексно укомплектувати реабілітаційне відділення цього закладу.
Лабораторія ходи - це комплексне рішення для аналізу та тренування ходи. Всі компоненти системи інтегровані та синхронізовані за допомогою програмного забезпечення, що робить всю інформацію доступною в режимі реального часу та синхронізованою з віртуальним середовищем для створення прямого зворотного зв'язку.
Ключові функції лабораторії: ефективний клінічний аналіз ходи, функціональний аналіз ходи, ефективна терапія ходи та рівноваги, універсальне дослідження ходи. Приблизні розміри Д*Ш*В: 6 м*5 м*2,70 м.
За допомогою лабораторії клінічний аналіз ходи проводиться на невеликій площі і в той же час швидко отримується багато циклів ходи у вигляді записів і аналізу, доступних в режимі реального часу і після сеансу. Спеціалізована система має програми тренування ходи і рівноваги, засновані на медичних дослідженнях з використанням віртуальної і доповненої реальності, а також інтегровані оцінки для безпечного тренування в умовах викликів і труднощів, з якими пацієнт зіштовхується в повсякденному житті. Крім того, спеціалізована система надає дослідникам універсальну платформу, яка дозволяє вивчати всі аспекти ходи і рівноваги у функціональному середовищі, що включає порушення ходи або когнітивні подвійні завдання (dual-tasking).
Основою лабораторії є повністю обладнана двострічкова бігова доріжка з динамічною адаптацією та повністю відокремленими 3D-вимірюваннями сили. Створені симуляції високореалістичних фізичних сценаріїв з використанням ходьби вгору-вниз і бічних збурень дозволяють покращити як особисті дослідження, так і терапевтичні програми.
Використання вбудованого алгоритму самостійної ходи дозволяє пацієнту самостійно ходити з обраною швидкістю та успішно тренуватися.
Інтерактивна лабораторія аналізу ходи в режимі реального часу повинна бути сертифікована відповідно до Регламенту щодо медичних виробів EU/2017/745.
Лабораторія ходи буде використовуватися для реабілітації пацієнтів з неврологічними та ортопедичними проблемами, серцево-судинними захворюваннями, психологічними розладами, а також інвалідів війни та геріатричних пацієнтів.
Обладнання, що входить до складу лабораторії ходи (з приблизною вартістю):
1. M-Gait стандарт (модель лабораторії ходи; включаючи раму, доріжку, датчики, комп'ютерне обладнання) - 384 681 євро;
2. Система захоплення руху (система Vicon - 10 камер) - 176 811 євро;
3. Рама - стандартної спрямованості - опціональна - 27 322 євро;
4. Інтегрований пакет камер - 26 293 євро;
5. Плоский великий проекційний екран W прибл. 3 м x H 2,25 м - 9 979 євро;
6. Система віртуальної реальності D-Flow - 23 758 євро;
7. Система об'ємного звуку 230 V - 3 393 євро;
8. Ліцензія - 21 384 євро;
9. Робоче місце для медичного персоналу - 21 384 євро;
10. Програмне забезпечення 23 758 євро;
11. Надбудова HBM-Gait - 16 631 євро;
12. D-Flowgait - 28 509 євро;
13. D-flow balance - 28 509 євро;
14. Система підтримки ваги приблизно на 240 см - стельове кріплення - 67 167 євро;
15. Пандус для інвалідного візка - 18 477 євро;
16. Компенсація інерції - 13 913 євро;
17. Ремені безпеки розміру 1 або 2 - 531 євро.
Наша головна мета - покращити доступ до довгострокової допомоги, надаючи нашим пацієнтам реабілітацію та догляд на найвищому рівні.
По-перше, згідно програми проєкту ми маємо намір відремонтувати будівлю лікарні в Седльцях (головний партнер проєкту) та закупити необхідне медичне обладнання, а також створити лабораторію для діагностики ходи в Луцьку. Ці заходи дозволять нам створити сучасну інфраструктуру, пристосовану до потреб наших пацієнтів, в тому числі з обмеженими можливостями.
По-друге, ми зосереджені на розвитку інфраструктури геріатричної, паліативної та хоспісної допомоги для забезпечення ефективної реабілітації, швидкої діагностики та лікування пацієнтів як у стаціонарних умовах, так і за місцем проживання. Нове медичне обладнання матиме вирішальне значення для надання ефективної довготривалої допомоги.
По-третє, ми інвестуємо в кваліфікацію та ефективність медичного персоналу, організовуючи спільні польсько-українські тренінги. Співпраця та обмін знаннями у транскордонному регіоні дозволить нам розробити спільні рішення та підвищити якість довготривалої допомоги. Ми усвідомлюємо, що війна, яка триває в Україні через російську агресію, вимагає інноваційних підходів до надання допомоги поза межами лікарень. В рамках нашої співпраці ми розробимо концепцію, яка уможливить та полегшить впровадження мобільних медичних бригад.
Наші дії матимуть вплив не лише на пацієнтів та персонал, але й на місцеву громаду, інші медичні заклади, самих партнерів та наших засновників (місцеві органи влади). Наш транскордонний підхід є важливим, оскільки обидві сторони стикаються зі схожими проблемами і потребують спільних рішень.
Співпраця між партнерами дозволить нам більш ефективно досягати цілей проєкту, обмінюватися знаннями та досвідом, а також адаптувати рішення до конкретних потреб транскордонного регіону. Разом ми будемо розробляти інноваційні рішення щодо мобільних бригад паліативної допомоги, підвищуючи якість медичної допомоги для наших пацієнтів. Наш проєкт TransCare - це не лише турбота про здоров'я пацієнтів, але й налагодження мостів між нашими країнами, що принесе користь не лише нам, але й усій громаді.